KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12023308
*
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:29:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 10:15:03
1
100 kr
10/9 19:14:16
2
150 kr
10/9 20:14:08
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04
-
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
*
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 10:15:03 | 1 | 100 kr |
| 10/9 19:14:16 | 2 | 150 kr |
| 10/9 20:14:08 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06 -
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04 -
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20



